• TL

Pokut + Sal Yaylasi Turu (Grup)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Pokut + Sal Yaylasi Turu (Grup)

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Günlük Grup Turları
 • Alt Kategori :
  Grup Turu
 • Süre :
  Günübirlik

Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Trabzon'a 175 km, Rize'ye 86 km ve Çamlıhemşin'e 21 km uzaklıkta 2050 rakımda kurulan muhteşem bir yayladı. Pokut isminin anlamı 'rüzgarlı vadi' anlamını taşımaktadır. Sal yaylası ile Pokut yaylası arasında kalan vadide sürekli rüzgarın esmesiyle bulut geçişleri olmaktadır. Ülkenin birçok yerinden bu görüntüye şahitlik etmek fotoğraflarını çekmek için insanlar bu bölgeye gelmektedir. Pokut yaylası insanlara görsel bir şölen sunmaktadır. Diğer yaylaların aksine 1800 m den sonra ağaç bitkisine pek fazla rastlanmazken Pokut yaylası ve sal yaylası arasında kalan bölümde çam ormanlarına rastlanmaktadır. Pokut Yaylasının en güzel anı sisin alçalıp tam dağın ucuna kadar gelip bir bulut denizi oluşturduğu andır.

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Pokut + Sal Yaylasi Turu (Grup) Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • Yeni model , klimalı ve geniş iç hacimli araçlar ile ulaşım
 • Koltuk Sigortası 
 • Milli Park Giriş Ücretleri 
 • Müze ve örenyer giriş ücretleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Tur süresince tüm öğle yemekleri
 • Her tür kişisel harcama

Değerli konuklarımız, Pokut yaylası ve Sal Yaylası turumuza sabah saat 08:00 da otel önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve Pokut Yaylası ve Sal Yaylası Turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 90 dakikalık yolculuğumuzdan sonra Fırtına Vadisi üzerinde Zipline ve Çay molası veriyoruz. Daha sonra bölgenin en güzel yerlerinden biri olan Çamlıhemşin ilçesine bağlı dizilere ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapmış Şenyuva Köyü(Çinçiva) turu oluyor. Köyde eski ahşap ve taş konakları, tarihi Çinçiva Köprüsünü, Sevdaluk dizisinin çekildiği yerleri gezip hatıra fotoları çekiyoruz. Fazla vakit kaybetmeden turumuza devam ediyor ve sırasıyla ZİLKALE ve Karadeniz’in debisi en yüksek PALOVİT şelalesini ziyaret edeceğiz. Şelale ziyareti ardından Hemşin yaylalarından biri olan 2050 rakımdaki Pokut ve Sal Yaylası hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuğun ardından  Pokut yaylasına varıyoruz. Pakut yaylamızdan manzaramız; Çat vadisi, Amlakit yaylası, Hazindağ yaylası ve Sal yaylasını kapsayacaktır. Dileyen misafirlerimiz Sal Yaylası turumuza çamlıkların içinden börtü, böcek varsa ayılarla doğa yürüyüşü yaparak geçiyoruz.(İsteğe bağlı) Sal yaylası turumuzda mera alanlarını geziyoruz ardından horonumuzu oynuyoruz. Sal yaylası turumuzda ruhumuzu dinlendirmek için tepeden vadileri ve dağları izliyoruz. Sonrasında Pokut sal turumuzu bitiriyoruz.
Şansımız varsa  Pokut yaylası ve Sal yaylası turunda bulut denizini de yakalıyoruz.

NOTLAR

Turumuz kesin kalkışlı Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşmektedir.

Tur kalkış saati 08: 00

Öğle yemeği Pokut Yaylasında

Arazi şartları nedeniyle Çamlıhemşin vadisinde araç değişimi yapılmaktadır.

Tur Programı

Fıtına Deresi
Şenyuvam Köyü
Zilkale
Pokut Yaylası

Ulaşım

 • Yeni Model , turizm ve ulaştırma bakanlığınca verilen belgelerle yetkilendirilmiştir,klimalı ve iç hacmi geniş tur araçları ile ulaşım.
 • Turlarda 1 - 5 kişi arası kayıtlarda lüx panelvan, 6 -15  kişi arası kayıtlarda  lüx minibüs, 16 - 29 kişi arası kayıtlarda  lüx midibüs, 30-46 kişi arası kayıtlarda otobüslerle ulaşım sağlanır.

ÖDEMELER VE KESİN KAYIT

 1. Gezilerimizde kesin kayıt , gezi ücretinin yatırılması ve tur sözleşmesinin imzalanmasıyla yapılır.
 2. Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %30'u, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 30 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda gezi bedelinin %25'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

               İPTAL –DEVİR - DEĞİŞİKLİKLER

Tüketici, fesih talebini Acenteye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

Tüketici tarafından, turun başlamasından :

 • 45  gün öncesi iptaller herhangi bir ceza uygulanmaz ,acentaya yapılan ödeme aynen iade edilir.
 • 30- 44  gün öncesi iptalde tur bedelinin %20 iptal cezası olarak uygulanır.
 • 15- 29 gün öncesi iptalde tur bedelinin %50 iptal cezası olarak uygulanır.
 • 0-14 gün öncesi tur bedelinin  tamamı acentede kalır iade yapılmaz.

 Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentasına bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce , poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda , ödediği bedel  poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde  ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentasının katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.